سینی کابل|نردبان کابل|لوله فولادی|لوله برق ایرانیان
جعبه تقسیم

جعبه تقسیم :

جعبه تقسیم ها در ابعاد ، اندازه و جنس های متفاوت تولید می گردند و با توجه به توع کاربرد و نوع انشعاب دادن آنها به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند ، با توجه به محیط و حساسیت استفاده و در نظر گرفته می شوند .

انواع جعبه تقسیم روکار و توکار :

جعبه تقسیم ضد آب ، جعبه تقسیم ضد انفجار ، جعبه تقسیم گالوانیزه ، جعبه تقسیم پلاستیکی ، جعبه تقسیم برق ، IP دار

جعبه تقسیم ها در لوله کشی های برق به کار برده می شوند که اتصالات الکتریکی طراحی شده را با هدف اتصال دادن لوله برق با سایز های مختلف ساخته می شوند . برای اتصال دادن مستقیم لوله برق به جعبه تقسیم نیاز به اتصالات یا کانکتور های مخصوص مانند براز بوش می باشد که براز بوشن قسمت انتهایی لوله را به قسمت آغازین جعبه تقسیم برق توسط حلقه ، پیچ و مهره متصل می کند در بعضی از مواقع نیز از کوپلینگ و بوشینگ های هم سایز و نمره لوله بری اتصال دادن به جعبه ها استفاده می شود .

جعبه تقسیم ضد انفجار : جعبه های نمنه S از متریال الومینیوم توسط روکش فولاد ضد زنگ تولید می شود ف عمده استفاده در گذاردن کابل های فشار قوی به نوار ترمینال مورد استفاده است،در محیط هایی با دمای 45- تا 155+ درجه سانتیگراد ضد انفجار می باشد واشر اینگونه باکس نیوپرن بوده؛ باکس ها با سریال نامبر SSC سقفی و SF دیواری در بازار با قیمت متغیر می باشد. در دو نوع توکار و روکار با فلز ات آلمینوم GRP گرد و مربع تولید می شود،شیوه فیکس آتور در جعبه ضد انفجار به دو گونه ساخته می شود ساخت پیچ از در بدنه و رزوه خورد در به باکس  انواع ای پی " IP66_IP65_IP67" می باشد،وظیفه جعبه های تقسیم در صنعت برق ، اتصال مقاطع الکتریکی مدارات و آغاز سیال برق ورودی تجهیزات است . 

جعبه تقسیم ضد آب : 

جنس معمول جعبه تقسیم ها : چدن،گالوانیزه،استیل،دایکاست،پلاستیک،ساخت جعبه تقسیم گالوانیزه،نمایندگی جعبه تقسیم ضد آب،قیمت فروش جعبه تقسیم ضد انفجار،سازنده جعبه تقسیم روکار،ساخت جعبه تقسیم توکار،فروشنده جعبه تقسیم،تامین کننده جعبه تقسیمفخرید جعبه تقسیم،تولید کننده جعبه تقسیم

جعبه تقسیم گالوانیزه و چدنی :

ابعاد : 10*10 _ 20*20 _ 15*10 _ 20*15

تعداد سوراخ ها :

6 سوراخ _ 8 سوراخ

سایز سوراخ ها برای انشعاب لوله برق :

PG 13/5 ، PG 11 ، PG 16 ، PG 21 ، PG 25 ، PG 29


12
جعبه تقسیم ها در ابعاد ، اندازه و جنس های متفاوت تولید میی گردند و با توجه به نوع کاربرد و نوع انشعاب دادن آنها به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند ، با توجه به محیط و حساسیت استفاده و در نظر گرفته می شوند.